Interesuje mnie

Porady prawne - zakup i sprzedaż nieruchomości

Czy zmiany w użytkowaniu wieczystym rozwiną rynek nieruchomości? Analiza kancelarii Kucharski & Partners 4107

Czy zmiany w użytkowaniu wieczystym rozwiną rynek nieruchomości? Analiza kancelarii Kucharski & Partners

Zgodnie z zapowiedziami Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju od 1 stycznia 2019 roku współużytkowanie wieczyste gruntów na cele mieszkaniowe będzie przekształcane we własność. W praktyce zmiana przepisów, która ma objąć ponad 2,5 mln domów i mieszkań, które znajdują się na gruntach oddanych w użytkowanie wieczyste, może istotnie wpłynąć na dynamiczny rozwój sektora nieruchomości.

ogólnopolskie | Dodane: 23.07.2018 | Autor: mat. kancelarii Kucharski & Partners

Kategoria Prawo w artykułach publikowanych na nieruchomosci.com.pl pomaga każdemu w zawiłych sprawach związanych z kupnem czy wynajmem nieruchomości. Staramy się pomóc w zakresie formułowania umów kupna, sprzedaży, wynajmu domu, mieszkania czy nawet garażu lub działki.
Zwracamy uwagę na kruczki i szczegóły, które w skomplikowanej dokumentacji, a także nawale innych prac związanych z kupnem czy wynajmem mieszkania lub innej nieruchomości, mogą umknąć.
Zajmujemy się także tematami prawa w dziedzinie kredytów hipotecznych – również tutaj publikujemy przydatne rady dotyczące tego jak czytać umowy kredytowe, a także jak wybrać taką, która będzie dla naszej sytuacji najbardziej odpowiednia.
Staramy się także dotykać tematów wynajmu mieszkań i formalności, a także uwarunkowań prawnych z tym związanych.
Dzięki temu mamy nadzieję, że zarówno osoby, które chcą kupić nowe mieszkania, jak również te, które szukają wymarzonego domu na rynku wtórnym (czy to na sprzedaż, czy pod wynajem), szybciej i łatwiej przejdą przez wszystkie skomplikowane dokumenty i uwarunkowania prawne na rynku mieszkaniowym i będą mogły cieszyć się mieszkaniem na długie lata.