Interesuje mnie

Różne oblicza Fabrycznej

Fabryczna – dzięki rozwiniętej infrastrukturze – nazywana jest Zachodnim Obszarem Biznesu i cieszy się zainteresowaniem nie tylko indywidualnych kupujących, ale również inwestorów. Jej powierzchnia (120 km kw.) jest większa niż niejednego miasta wojewódzkiego, np. Olsztyna, Kielc czy Białegostoku, a zamieszkuje ją ponad 200 tys. osób. Swój dynamiczny rozwój w ostatnich latach w dużej mierze zawdzięcza Mistrzostwom Europy w Piłce Nożnej 2012. W związku z tym dużym sportowym wydarzeniem powstał przecież Stadion Wrocław, wybudowano nową siedzibę Portu Lotniczego oraz Autostradową Obwodnicę Wrocławia, by sprawnie i szybko dojechać w te rejony miasta.

 

Fabryczna dawniej i dziś

Fabryczna to spora i wciąż rozwijająca się dzielnica, na obszarze której powstaje wiele nowych inwestycji. Można tu znaleźć niemało terenów jeszcze niezabudowanych, co sprzyja rozwoju rynku deweloperskiego. Kiedyś kojarzona była głównie z PRLowskimi zakładami przemysłowymi (to od nich wywodzi się jej nazwa) i blokowiskami oraz przedwojennymi willami. Osoby szukające tu dymiących fabrycznych kominów mogą się pozytywne rozczarować. Owszem, ciągle jeszcze znajdziemy tam tereny stricte przemysłowe, ale oprócz nowoczesnych osiedli budynków wielorodzinnych oraz domków jednorodzinnych i szeregowych zlokalizowanych jest tu wiele centrów biznesowych z biurowcami, w których mieszczą się siedziby firm dających miejsca pracy. Stąd Fabryczna może okazać się świetnym miejscem dla osób kupujących mieszkania w celach inwestycyjnych – na wynajem.

Dawne budownictwo wyróżniało się terenami wspólnymi ze sporą ilością zieleni. Dziś deweloperzy, w miarę możliwości, także starają się zachować proporcje między powierzchnią mieszkalną a obszarami zielonymi, jednak mieszkańcom – ze względu na bardzo dużą liczbę samochodów – może doskwierać brak miejsc parkingowych.

 

Źródło: Osiedle Inspiracja – inwestycja firmy Blockpol Developer

 

Podobne artykuły