Interesuje mnie

Mkną po Krzykach tramwaje

Krzyki, ze względu na swoje doskonałe położenie (sąsiadują z jednej strony ze Śródmieściem i Starym Miastem, z drugiej sięgają aż administracyjnych granic miasta), są najczęściej wybieraną dzielnicą do zamieszkania. To właśnie na Krzykach infrastruktura miejska jest świetnie zorganizowana, a komunikacja należy do najlepszych w mieście.

 

Lokalizacja jest najważniejsza?
Dlaczego akurat lokalizacja zalicza się do tych czynników, które w dużej mierze decydują o wyborze miejsca do zamieszkania? To rzeczywiście istotny element, który często wpływa na nasze codzienne życie. Przecież każdego dnia musimy my lub członkowie naszej rodziny przemieszczać się: czy to do pracy, czy zawożąc dzieci do przedszkola/szkoły, czy jadąc na zakupy, do kina, w odwiedziny do znajomych i rodziny... Czas to pieniądz, po co więc marnować cenne minuty na długie podróżowanie, stanie w korkach, denerwowanie się, czy zdążymy dojechać na określoną godzinę? Dodatkowo – oprócz czasu – tracimy też pieniądze na paliwo.

 

Źródło: Osiedle Vitalia – inwestycja firmy Ronson Development

 

Krzyki po nowemu
Warto zatem wybrać takie miejsce do życia, które oferuje nam wiele środków komunikacji. Krzyki mają doskonale rozwiniętą sieć połączeń tramwajowych i autobusowych. Nie dziwi zatem fakt, że ciągle trwają spory i polemiki, co jeszcze można zmienić, by tę komunikację ulepszyć. Ostatnio przez wrocławskie media przetoczyła się fala dyskusji, które dotyczyły rozbudowy sieci komunikacyjnej w stolicy Dolnego Śląska.

 

Podobne artykuły