Interesuje mnie

Kredyt hipoteczny dwa w jednym

Zakup mieszkania lub domu to jeszcze nie wszystko – trzeba je przecież pięknie urządzić. Mało kto wie, że oba te wydatki można sfinansować jednym kredytem hipotecznym, to wyjątkowo wygodne i tanie rozwiązanie.

 

kredyt hipoteczny, kredyt na mieszkanie, kredyt na wykończenie mieszkania, kredyt na remont, nieruchomosci

 

Ubieganie się o kolejny kredyt to dodatkowe koszty i sporo naszego zaangażowania. Dlatego w przypadku chęci skorzystania ze sfinansowania dodatkowych prac remontowych czy wykończeniowych warto zawczasu przemyśleć własne potrzeby i skorzystać z zasady „dwa w jednym”, a tym samym „spiąć” kredyt na mieszkanie wraz z kredytem na jego wykończenie. Wbrew powszechnie panującej opinii, to rozwiązanie, na które banki chętnie przystają. Taka "podwójna" pożyczka to doskonałe i bezpieczne rozwiązanie dla wszystkich tych osób, którzy mają odpowiednią zdolność kredytową. 

 

Na początku kredytobiorca musi przeanalizować przyszłe wydatki związane z wykończeniem nabywanego mieszkania od dewelopera lub remontem mieszkania z rynku wtórnego. Do wniosku o „dubeltowy” kredyt dołączamy wówczas kosztorys przyszłych prac naprawczych czy modernizacyjnych – na jego podstawie analitycy bankowi będą mogli ocenić, czy kwota, jaką chcemy pożyczyć na jest rzeczywiście realna i zasadna.Na co można wykorzystać pieniądze z części „wykończeniowej”?  Taka lista jest całkiem spora! Można za nie kupić wszystkie elementy trwale związane z mieszkaniem, dla przykładu: wyposażenie kuchni lub łazienki, glazura, terakota, panele podłogowe. Środki z kredytu na wykończenie można też przeznaczyć na zmiany aranżacyjne – przebudowanie instalacji elektrycznej (zmiany w układzie oświetlenia mieszkania) czy instalacji sanitarnej.

 

Co więcej, za te pieniądze można wymalować, wygładzić lub całkowicie wyremontować ściany mieszkania czy domu. Zasada jest jedna, wszystkie wydatki muszą dotyczyć elementów trwale związanych z budynkiem. Wyklucza to zatem zakup mebli, telewizora czy sprzętu audio-video. Sfinansować można zakup i montaż mebli kuchennych w zabudowie, wraz z zamontowanym na stałe w takiej kuchni sprzętem kuchennym bądź nowe lustro wmontowane w sposób trwały. Podobnie rzecz się ma z garderobą czy wszelkiego rodzaju szafami na wymiar.

 

Źródło: morizon.pl

Podobne artykuły