Interesuje mnie

Inwestujesz w mieszkanie? Poznaj wnętrzarskie trendy na 2018 rok.

Aranżując mieszkanie na cele inwestycyjne, warto przyjrzeć się obowiązującym trendom. Być może któryś z nich okaże się strzałem w dziesiątkę w przypadku Twojej nieruchomości? Poznaj najlepsze spośród trendów wnętrzarskich na 2018 rok i zastanów się nad tym, na który z nich warto się zdecydować, urządzając swój lokal!

 

Mieszkanie na wynajem czy sprzedaż powinno być przestronne (lub przynajmniej sprawiać takie wrażenie optycznie) oraz estetyczne, aby przyciągnąć potencjalnego wynajmującego lub nabywcę. Co poza tym?

– Wystrój lokalu na cele inwestycyjne powinien być utrzymany w możliwie uniwersalnej stylistyce. Aby nadać mu wyróżniający sznyt, można pomyśleć o zaadaptowaniu bieżących trendów. Należy jednak robić to z rozwagą i postawić np. na jeden z nich, tak, by nie przytłoczyć potencjalnego kontrahenta przesadną indywidualnością wnętrza – mówi Kuba Karliński z Magmillon.

Uniwersalny wystrój z nutką nowoczesności z pewnością pomoże Ci wynająć lub odsprzedać lokal.

 

Nieprzemijające szarości

Grafity i popiele święcą triumfy od kilku sezonów i nic nie wskazuje na to, by w 2018 roku było inaczej. Szarości obecne są przede wszystkim na ścianach, co sprzyja utrzymaniu ich estetycznego wyglądu, podłogach, a także w przedmiotach tworzących wystrój wnętrz – meblach, bibelotach czy tekstyliach (firany, obicia, dywany). Rozmyte kolory sprawdzą się w nowoczesnych mieszkaniach, bo stanowią doskonałą bazę minimalistycznych wnętrz. Mogą być jednak także tłem dla strojnych dodatków czy dzieł sztuki w lokalach miłośników stylu glamour.

 

Beton wszędzie

Naturalnym przedłużeniem trendu szarości jest opanowanie wnętrz przez beton architektoniczny. Meble w kolorze betonu, dodatki, czy akcesoria biurowe, nierzadko łączone są z surowymi ścianami oraz posadzkami, co tworzy spójne, monochromatyczne wnętrza. Surowiec ten świetnie sprawdza się w loftach, dużych i wysokich pomieszczeniach (np. w kamienicach). Może być stosowany także w mniejszych mieszkaniach, muszą być one jednak bardzo dobrze oświetlone, ponieważ chłodne szarości mogą optycznie zmniejszyć wnętrze.