Interesuje mnie

Bohema z pozwoleniem na budowę

Bohema uzyskała z dniem 31 stycznia 2018 r. prawomocne pozwolenie na budowę pierwszego etapu części mieszkaniowej.


 
W pierwszym etapie powstaną 3 budynki: dwa kameralne 6-piętrowe oraz jeden 4-piętrowy.  W sumie powstaną w nim 303 mieszkania od 27 do 135 m kw. Będą to nowe budynki, które wyglądem będą nawiązywać do istniejących budynków historycznych po dawnej fabryce Polleny-Uroda. Prace budowlane ruszą w I kwartale 2018 r., a zakończą się w czwartym kwartale 2019 r.
 
Bohema jako całość przewiduje połączenie różnych funkcji: mieszkaniowej, usługowej, handlowej, biurowej, kulturalnej i społecznej. Koncepcja stworzenia nowej powierzchni do życia w otoczeniu odrestaurowanych budynków cieszy się uznaniem klientów.
– Przyznam się, że rzeczywiste zainteresowanie Klientów tą inwestycją mnie zaskoczyło. Już dziś sprzedaliśmy ponad 40 proc. mieszkań dostępnych w pierwszym etapie – podkreśla Arie Koren, CEO OKAM Capital – Oznacza to, że każdego dnia od rozpoczęcia sprzedaży w ręce klientów trafia ponad jedno mieszkanie. To jasny sygnał: warszawiacy chcą mieszkać w miejscach, które wymykają się tradycyjnym klasyfikacjom. Pragną mieszkań z charakterem w otoczeniu, które pozwala prowadzić aktywne życie – dodaje Koren.
 
Lokalizacja Bohemy czyni z niej jedną z najatrakcyjniejszych inwestycji w Warszawie: położona jest bezpośrednio przy stacji metra Szwedzka, której otwarcie planowane jest na 2019, w tym samym czasie, w którym oddawany będzie I etap Bohemy. W sąsiedztwie znajdują się drogi, trasy wylotowe, tramwaje i autobusy. W pobliżu jest również Dworzec Wileński.  
 
Nie brakuje także terenów do aktywnego wypoczynku i spokojnych miejskich spacerów. W bezpośrednim otoczeniu Bohemy, na ulicy Strzeleckiej, powstanie jeden z pierwszych warszawskich woonerf’ów. Pod tym holenderskim określeniem kryje się ulica, na której miejsce znajdują i kierowcy ze swoimi pojazdami i piesi. Specjalny projekt zakłada, że tor jazdy prowadzi przez teren, na którym rozmieszczone są drzewa, ławki, a nawet niewielkie place zabaw na środku jezdni, które wymuszają naturalne spowolnienie ruchu samochodowego. Jezdnia znajduje się na tym samym poziomie co chodnik i pas rowerowy. Takie pionierskie rozwiązanie w stolicy powstanie za 3,5 mln zł na ulicach Środkowej i Strzeleckiej na Pradze.
 
W odległości dziesięciominutowego spaceru powstaje Centrum Sportu i Rekreacji „Namysłowska”. Dzięki przebudowie już istniejącego kompleksu basenowego powstanie na ponad 6 ha nowa, ogólnodostępna strefa sportów miejskich, a przede wszystkim pełnowymiarowe kryte lodowisko, które latem wykorzystywane będzie mogło być przez rolkarzy.
 
Ceny mieszkań zaczynają się od 7.900 do 9.500 zł / 1 m kw.
Biuro sprzedaży przy ulicy Szwedzkiej 20 zaprasza od poniedziałku do piątku od 10 do 18 i w soboty od 10 do 15.

 

Źródło: http://www.okam.pl/