Interesuje mnie

Artystyczny Festiwal Wielkanocny w Bohemie zgromadził 3500 gości

Artystyczny Festiwal Wielkanocny w Bohemie Strefa Praga (ul. Szwedzka 20) odbył się 17 i 18 marca. Bohemę odwiedziło 3500 gości.

 

Impreza była realizacją obietnic inwestora: Okam obiecał otworzyć teren Bohemy i uczestniczyć w życiu dzielnicy. Festiwal cieszył się dużą popularnością: wiele osób korzystało z warsztatów, inni ze świątecznej atmosfery, a jeszcze inni podziwiali stare zabudowania. Odpowiadając na liczne pytania informujemy, że wokół komina, który stoi w centralnym miejscu fabryki powstanie plac. Będzie on dostępny i otwarty dla wszystkich. To miejsce na koncerty, pokazy kina letniego, knajpki i inne aktywności o charakterze kulturalno-społecznym.
 
Do mieszkańców dołączyli lokalni prascy artyści z grupy Stan Rzeczywisty: pomalowali 3 Artystyczne Jaja, a także są autorami strusich pisanek, które można było podziwiać na wystawie.
 
Olbrzymią popularnością cieszył się konkurs na GIGO JAJO. Uczniowie szkół pomalowali 10 sztuk półtorametrowych jaja. Konkurs decyzją facebookowiczów wygrała drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 312 z Pragi. Wczoraj organizatorzy wręczyli zwycięzcom nagrody w postaci akcesoriów do malowania aby mali artyści mogli nadal kontynuować i rozwijać zdolności malarskie, a także wielkanocne słodkości.
 
Warszawiacy uczestniczyli w warsztatach z malowania pisanek, tworzenia koszyczków, palemek wielkanocnych, pieczenia sękacza, które były prowadzone przez Dom Kultury Praga.
 
W facebookowym konkursie na temat wiedzy o historii miejsca padło 40 poprawnych odpowiedzi, które zostały nagrodzone voucherami.
 
W Festiwalu wzięło udział 14 wystawców, którzy przygotowali smakołyki i inne świąteczne atrakcje, a wszystkim przygrywała Kapela Praska.

Partnerem Festiwalu był Dom Kultury Praga.

Honorowy patronat nad imprezą objął Burmistrz Praga Północ.

Patronem medialnym była NowaWarszawa.pl oraz praskieklimaty.pl

Wszystkim partnerom, patronom a szczególnie naszym Gościom serdecznie dziękujemy i zapraszamy na kolejne spotkanie w Bohemie. Szczegóły wkrótce!

 

Źródło: http://www.okam.pl/