Interesuje mnie

Okrzei 26 - Mieszkania Warszawa

Informacje podstawowe

Typ nieruchomości: Mieszkanie
Liczba pokoi: od 2 do 5
Piętro: od 1 do 5
Powierzchnia całkowita: od 55,00 do 134,74 m2

Liczba kondygnacji w budynku: 6

Fenix Group 1624

Zapytaj o szczegóły oferty!

Opis inwestycji

Elegancka, narożna kamienica przy Okrzei 26, zwana "Domem pod Sowami", została wzniesiona około 1906 r. dla księcia Bronisława Massalskiego. Autorstwo projektu kamienicy nie jest znane. W literaturze przedmiotu często przypisuje się je spółce autorów Henryk Stiffelman i Stanisław Weiss, ze względu na cechy stylistyczne dekoracje elewacji łączące elementy secesji i eklektyzmu.

Naroże gmachu zdobi wykusz, zwieńczony kopułą. Na elewacjach, którym dzisiaj z pietyzmem przywraca się dawną świetność, dostrzec można płaskorzeźby nietoperzy i smoków. Na fasadę odrestaurowanej kamienicy powrócą wspaniałe rzeźby sów z rozpostartymi skrzydłami, od których budynek bierze swoją nazwę.

  • na piętrach 1-3 głównie małe mieszkania jedno- i dwupokojowe
  • na ostatnich kondygnacjach duże mieszkania, dwupoziomowe, z drewnianymi tarasami na dachu
  • na dachu narożny apartament zwieńczony kopułą w kształcie kuli
  • nowoczesne windy o wysokim standardzie bezpieczeństwa
  • 42 mieszkania w 2 klatkach
  • wysokość mieszkań od 375 cm do 282 cm

Liczba kondygnacji w budynku: 6

Lokalizacja

Zabytkowy budynek przy Okrzei 26, pamiętający jeszcze konne tramwaje znajduje się w rejonie prawobrzeżnej Warszawy, w którym zachodzą niezwykle dynamiczne zmiany. Kamienica stoi blisko ulicy Targowej i Alei Solidarności, w punkcie znakomicie skomunikowanym z resztą miasta. W pobliżu przebiegają liczne linie tramwajowe i autobusowe, a także druga linia metra. W okolicy nie brak sklepów, popularnych kawiarni i restauracji, a także szkół i urzędów. W pobliżu jest park, a po drugiej stronie ulicy - nowoczesne kino. Na piechotę można dotrzeć do dworca kolejowego i centrum handlowego Warszawa Wileńska. Niedaleko stąd do warszawskiego zoo i Stadionu Narodowego, a Stare Miasto znajduje się zaledwie w odległości jednego przystanku komunikacji miejskiej. Wszystko to sprawia, że Okrzei 26 to doskonały adres do mieszkania, jak również prowadzenia działalności biznesowej.

W okolicy

autobus, przedszkole, tramwaj, apteka, sklep spożywczy, park, szkoła, przychodnia, plac zabaw, centrum handlowe, metro, bankomat, bank, restauracja

Obecne w budynku

winda

Przynależy do nieruchomości

taras

Media

woda, siła, prąd, gaz, kanalizacja