Interesuje mnie

Kępna 15 - Mieszkania Warszawa

Informacje podstawowe

Typ nieruchomości: Mieszkanie
Liczba pokoi: od 2 do 3
Piętro: od 1 do 3
Powierzchnia całkowita: od 39,42 do 61,50 m2

Liczba kondygnacji w budynku: 4
Typ budynku: kamienica

Fenix Group 1624

Zapytaj o szczegóły oferty!

Opis inwestycji

Kępna to jedna z najstarszych ulic warszawskiej Pragi. Przy numerze 15 w 1897 roku dla warszawskiego przemysłowca Ludwika Karola Manitiusa (syna biskupa ewangelickiego Karola Gustawa) wybudowano kamienicę w stylu eklektyzmu. Budynek wyróżnia się swoją oryginalnością. W kamienicy zachowało się wyjątkowo bogate wyposażenie, takie jak sztukaterie na klatkach schodowych, żeliwne balustrady z dekoracją ze stylizowanych motywów kwiatowych. Przetrwały także oryginalne drzwi do mieszkań pokryte dekoracją snycerską, ze stiukowymi supraportami zdobionymi stylizowaną roślinnością, w którą wplecione są inicjały MR, widoczne również na fryzie gzymsu elewacji frontowej.

  • okna w mieszkaniach drewniane z elementami ozdobnymi odtworzone na wzór oryginalnych
  • drzwi do lokali oryginalne, odrestaurowane
  • drzwi balkonowe i tarasowe – drewniane dwu lub jednoskrzydłowe, okucia na wzór pierwotnych
  • lokale wyposażone w gniazda m. in. telewizji kablowej, domofonu
  • dogodne połączenia komunikacyjne: metro, tramwaje, autobusy 

Liczba budynków: 1
Liczba kondygnacji w budynku: 4

Lokalizacja

Przyszli mieszkańcy do dyspozycji będą mieli bliskie tereny Park Skaryszewski, warszawskie ZOO, Ośrodek Sportu i rekreacji Prawy Brzeg, i piaszczyste plaże Wisły. Teatr Powszechny, Kino Praha, Muzeum Warszawskiej Pragi, koncerty na Stadionie Narodowy, Teatr Baj to tylko niektóre miejsca ze świetnie dobranym repertuarem. Na spotkania ze znajomymi można się wybrać jedną z wielu kawiarni i restauracji na ulicy Ząbkowskiej lub Francuskiej. Niedaleko powstający Campus Google zapewni intensywny rozwój dzielnicy. Można też zawsze w kilka minut znaleźć się na Starym Mieście.

W okolicy

autobus, przedszkole, tramwaj, apteka, sklep spożywczy, park, szkoła, przychodnia, plac zabaw, metro, poczta, bankomat, bank, bar, restauracja, kino, teatr, muzeum

Przynależy do nieruchomości

balkon, taras

Media

woda, siła, prąd, gaz, kanalizacja